SME Finance ja KredEx Krediidikindlustus tulid appi ettevõttele, kelle senised finantseerijad pandeemia ajal hätta jätsid

2024-01-31T20:24:27+02:0006.10.2023|
Foto: SME Finance Estonia

Foto: SME Finance Estonia

Väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele finantslahendusi pakkuv SME Finance ja KredEx Krediidikindlustus tulid koos appi ülemaailmse haardega ettevõttele WWS Trading, kelle senised finantseerijad Covid-19 pandeemia ajal hätta jätsid. Koostööst räägib lähemalt WWS Tradingu juht Michail Dashkovsky.

Millega WWS Trading täpselt tegeleb?

WWS Trading AS on ülemaailmne kaupade ja teenuste pakkuja kruiisi-, turismi- ja toitlustusvaldkonna ettevõtetele. Peamised kliendid on ülemaailmsed kruiisiliinide operaatorid. Pakume oma rahvusvahelistele klientidele erinevaid külmutatud, jahutatud ja kuivatatud toiduaineid, nende seas liha ja kala, puu- ja köögivilju ning palju muud. Lisaks pakume muid kaupu alates nõudest ja lõpetades puhastusvahenditega.

Mis oli põhjus, miks asusite uut rahastajat otsima?

Covid-19 pandeemia ajal kandis kogu ülemaailmne kruiisitööstus pärast sõna otseses mõttes seiskamist suuri kahjusid ja kõik suuremad rahvusvahelised kindlustusandjad tühistasid kogu valdkonna krediidikindlustuse. Selle tulemusena tühistati ka kõik WWS Tradingu krediidilimiidid, mistõttu tekkis vajadus täiendavate finantseerimisinstrumentide järele.

Kuidas leidsite tee SME Finance’i juurde?

Nagu enamiku heade asjadega elus, oli see suhteliselt lihtne. SME Finance võttis tööle uue ärisuhete juhi, kes oli meie ettevõttest ja olukorrast üsna teadlik ning küsis, kas on võimalust vastastikku kasulikuks koostööks. Leppisime kokku kohtumise ja kuna SME Finance’i töötajate pädevus avaldas muljet, tekkis meil hea läbisaamine ja asusime seda projekti edasi arendama.

Milline on olnud kogemus SME Finance’iga võrreldes teiste rahastajatega?

On ütlematagi selge, et kehtivad finantsalased õigusaktid ja regulatsioonid kujundavad seda sektorit teatud viisil, kuid töö SME Finance’iga meenutab eritellimusel valmistatud ülikonda, mille puhul rätsep on kandnud hoolt selle eest, et ülikond istuks seljas nii hästi kui võimalik.

Seega soovitan raskuste korral julgelt pöörduda pangandusväliste finantseerijate poole, kes on pankadest oluliselt paindlikumad ja teevad iga kliendi puhul personaalse otsuse.

Milline oli KredEx Krediidikindlustuse roll lahenduse leidmisel?

Kredex oli selle “eritellimuse ülikonna” teoks tegemisel ülimalt tähtis, kuna nad on nõus osa krediidiriskidest kruiisitööstuses edasi kindlustama. KredEx Krediidikindlustus oli ainus organisatsioon, kes suutis pärast covidit pakkuda WWS Tradingule suurimat ostjakindlustust. Kõik rahvusvahelised ettevõtted keeldusid.

Foto: SME Finance Estonia

Foto: SME Finance Estonia

Artikli koostas SME Finance Estonia ja see avaldati esmalt www.posimees.ee lehel.

Go to Top